Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Onderwerp: [U21] Niemcy

  • 1
2019-07-31 12:03:16
tiesto_86 naar Iedereen


Witam w tym tygodniu sparing z Niemcami. Zagramy składem U20/U19 jest to dość ryzykowne, ale zdecydowałem że zamiast nabijać ranking lepiej bedzie pogadać z menagerami topowych graczy i grać tak żeby dostawali dodatkowe treningi, dzieki temu powinniśmy mieć silniejsza repke.




Oktoberfest
Najpopularniejszym niemieckim festiwalem jest znany na całym świecie Oktoberfest ("Święto Październikowe") obchodzone rokrocznie w Monachium. Jego początki wywodzą się od zaślubin bawarskiego księcia Ludwika wraz z jego ukochaną księżniczką Teresą. Dokładnie miały one miejsce 12 października 1870 roku. Impreza miała charakter festynu, a w związku z dość dużą popularnością i satysfakcją jaką dostarczyła mieszkańcom miasta, dwór królewski zdecydował o jej powtórzeniu w latach następnych. Tradycja dzisiejszego Oktoberfestu liczy już ponad 200 lat. W 1872 roku zdecydowano przenieść tę imprezę z października na ostatni weekend września - wtedy właśnie zaczyna się ceremonia otwarcia Oktoberfestu i trwa przez 16 dni i nocy, od rana do samej nocy. Zgodnie z przepisami festiwalu piwo mogą sprzedawać wyłącznie tradycyjne monachijskie browary warzące swoje trunki zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości z 1487 roku. Browary są sprzedawane w litrowych kuflach tzw. Maßkrug. W roku 2014 średnia cena za kufel z piwem wynosiła 10 euro. Szacuje się, że festiwal odwiedza średnio sześć milionów ludzi, którzy co roku spożywają około pięciu milionów litrów piwa. To właśnie podczas tego święta, sprzedawanych jest 40% rocznych zasobów piwa w Niemczech.



Zamek Neuschwanstein
(Schloss Neuschwanstein) to jeden z symboli niemieckiej turystyki i jednocześnie jeden z najbardziej malowniczo położonych pałaców w całej Europie. XIX-wieczna budowla wznosi się na nierównym wzgórzu i otoczona jest imponującymi szczytami Alp Bawarskich.

Za budowę zamku odpowiadał bawarski król Ludwik II Wittelsbach. Celem władcy było stworzenie dla siebie enklawy pełnej nawiązań do czasów średniowiecznych władców, bohaterów i ich legendarnych dokonań. Mimo imponującego rozmiaru i części sal typowych dla reprezentacyjnych pałaców zamek miał być jedynie prywatną rezydencją króla, do której tylko on i jego najbliżsi mieli mieć wstęp.



Bawaria

Jednym z najbardziej specyficznych regionów Niemiec jest Bawaria. Niewiele jest w Europie regionów, które z taka pieczołowitością i dumą pielęgnują swoją kulturę, obyczaje i święta. Bawarczycy bardzo chętnie zakładają swoje tradycyjne stroje ludowe, nie tylko z okazji świąt. Właśnie tu od 1811 roku corocznie odbywa się światowej sławy festiwal piwa Oktoberfest.

Ponad szerokimi łąkami wyrastają ostre turnie alpejskie, w dolinach drzemią czyste błękitne jeziora górskie. Bawaria kusi szumnymi lasami i dziewiczą górską przyrodą. Na turystów z mniejszym zacięciem alpinistycznym czekają natomiast urokliwe zakątki Szwarcwaldu oraz przepiękne Jezioro Bodeńskie.


Bastei
(czyli "baszta") - formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii, w Górach Połabskich we wschodniej części Niemiec, charakteryzujących się licznymi formacjami skalnymi. W 1824 r. pobudowano drewniany most znajdujący się ok. 110 m n.p.m., na prawym brzegu Łaby, pomiędzy miejscowościami Rathen i Stadt Wehlen. Można się do niego dostać licznymi szlakami turystycznymi lub autobusem, jeżdżącym pomiędzy miejscowością Rathewalde, a hotelem w okolicy mostu. Zrodłem nazwy jest wąska skała najdalej wysunięta nad Łabę, czyli "baszta", która wznosi się na wysokości 190 m nad taflą wody.


Alpy Bawarskie
(niem. Bayerische Alpen) – pasmo górskie w łańcuchu Północnych Alp Wapiennych. Rzeka Lech dzieli je na Alpy Algawskie na zachodzie, rzeka Loisach – na Alpy Berchtesgadeńskie na wschodzie. Administracyjnie Alpy Bawarskie leżą w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria. Dzielą się na wiele pomniejszych pasm, spośród których najwyższe to Wettersteingebirge ze szczytem Zugspitze (2962 m n.p.m.).











  • 1